Гройсман розкрив подробиці монетизації субсидій і пільг

За словами прем’єра, процес монетизації – не разова акція

Досвід монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг буде враховано при монетизації інших пільг, робота в цьому напрямку почнеться з жовтня 2019 року. Про це 16 травня заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “Україна”.

За його словами, процес монетизації субсидій і пільг – не разова акція, а планомірний процес, який триватиме.

У людей є державна підтримка на оплату послуг. Це важливо. Статистика говорить наступне: ми монетизували субсидії для 3,4 млн домогосподарств. На це направили 5,7 млрд грн. Це гроші людей. Потрібно, щоб люди отримували кошти, а також розуміли ціну і вартість послуг”, – підкреслив він.

Гройсман також додав, що процес монетизації субсидій тісно пов’язаний з модернізацією комунального господарства.

Чую, що в містах відключають гарячу воду. Так я закликаю місцеву владу не вимикати воду, а проводити модернізацію систем. Кошти на це є“, – зазначив глава уряду.

Нагадаємо, українські сім’ї можуть користуватися в опалювальний сезон пільгою або субсидією. Детальніше читайте в статті “Сегодня”: Українці отримали право вибору між субсидіями та пільгами: в чому різниця.

Виплати субсидій готівкою почалися з 4 березня, а через систему Ощадбанку – з 12 березня. За словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, 2,3 млн господарств отримують виплати через Пенсійний фонд України, а близько 1,2 млн – через Ощадбанк.

Раніше в Мінсоцполітики повідомили, що монетизація пільг на житлово-комунальні послуги стартує в Україні з 1 жовтня 2019 року. Вони будуть призначатися в готівковій та безготівковій формах.

 

https://ukr.segodnya.ua/economics/gkh/groysman-raskryl-podrobnosti-monetizacii-subsidiy-i-lgot-1269930.html