Про проведення двомісячника з укладання колективних договорів

        Однією з найважливіших форм соціального діалогу у суспільстві є колективні переговори, які проводяться з метою укладення колективних договорів і угод. Саме через механізм колективно-договірного регулювання узгоджуються найбільш актуальні проблеми у сфері праці та зайнятості, робочого часу й охорони праці, відпочинку та захисту працівників, стосовно запровадження соціальних стандартів.
        Щороку в лютому – березні в районі проходить двомісячник з укладання колективних договорів.
Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації звертається до керівників підприємств, установ та організацій Дергачівського району, які використовують найману працю, щодо проведення дієвого соціального діалогу з укладання або продовження дії укладених колективних договорів
        Необхідність їх укладання обумовлена тим, що колективний договір – це основний документ, який регулює трудові відносини та соціально-економічні інтереси власника підприємства і найманих працівників, участь працівників в управлінні підприємством, через нього реалізуються нормативні положення трудового законодавства, норми Генеральної, галузевих та територіальної угод.
Саме в цей складний час, соціальний діалог повинен довести свою дієздатність під час проведення двомісячника з укладання колективних договорів.
        Тільки повний, змістовний колективний договір може стати надійною правовою основою для створення відповідних умов праці, в тому числі їх оплати в конкретній організації, забезпечити стійкі відносини між трудовим колективом і роботодавцем, чітко визначити права і зобов’язання обох сторін.
        Правові засади укладання колективних договорів ґрунтуються на підставі Кодексу законів про працю, Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 року та іншими нормативними актами.
        Спеціалістами управління праці та соціального захисту Дергачівської районної державної адміністрації проводиться консультативно-роз’яснювальна робота щодо змісту та оформлення колективного договору відповідно до норм діючого законодавства України. 
         Контактний телефон сектору з питань праці та соціально-трудових відносин 2 01 82
E-mail: trudotdel13@ukr.net